Saab 900 Turbo 16 Cabrio (1986)
Technické údaje
| Rozměry: |
| Délka: | 4740 mm |
| Šířka: | 1690 mm |
| Výška: | 1420 mm |
| Rozvor: | 2515 mm |
| Rozchod vpředu: | 1420 mm |
| Rozchod vzadu: | 1430 mm |
| Světlá výška: | mm |
| Objem palivové nádrže: | 63 l |
| Rozměr pneumatik: | 195/60 R15 |
| Objem zavazadlového prostoru: | 364 l |
| Hmotnosti: |
| Pohotovostní hmotnost: | 1330 kg |
| Celková hmotnost: | kg |
| Hmotnost přívěsu nebržděného/bržděného: | 500 / 1500 kg |
| Zatížení střechy: | kg |
| Motor: |
| Uspořádání/počet ventilů: | 4 v řadě / 16 |
| ventilový rozvod: | DOHV, 4 ventily na válec |
| Objem/vrtání x zdih: | 1985 cm3/ 90,0 x 78,0 mm |
| Kompresní poměr: | 9,0:1 |
| Výkon: | 118 kw/ 160 k při 5500 ot/min |
| Krouticí moment: | 255 Nm při 2800 ot/min |
| Palivový systém: | vstřikování |
| Pohoné ustrojí: |
| Uspořádání: | motor vpředu podélně, pohon předních kol |
| Převodovka: | manuální, pětistupňová |
| převodové poměry: | 1: 3,31:1 2: 2,15:1 3: 1,45:1 4: 1,04:1 5: 0,84:1 R: 4,19:1 |
| celkový převod: | 3,67:1 |
| Podvozek: |
| Karoserie: | dvoudveřová, samonosná, ocelová |
| Přední náprava: | lichoběžníková, dvě příčná ramena |
| Zadní náprava: | de dion |
| Brzdy vpředu/vzadu: | kotoučové s vnitřním chlazením/kotoučové/td> |
| Rozměr brzd vpředu/vzadu: | mm / mm |
| Řízení: | hřebenové s hydraulickým posilovačem/td> |
| převod řízení/počet otáček volantu: | 17,9:1/ |
| průměr otáčení: | m |
| Jízdní data: |
| Zrychlení 0-100km/h: | 9,6 s |
| Maximální rychlost: | 205 km/h |
| Spotřeba l/100km: | kombinace: 10,2 |