Mercedes 600SEC 6.0i AT EDM (1992)
Technické údaje
| Rozměry: |
| Délka: | 5065 mm |
| Šířka: | 1912 mm |
| Výška: | 1455 mm |
| Rozvor: | 2945 mm |
| Rozchod vpředu: | 1603 mm |
| Rozchod vzadu: | 1576 mm |
| Světlá výška: | 160 mm |
| Objem palivové nádrže: | 100 l |
| Rozměr pneumatik: | 235/60 ZR16 |
| Objem zavazadlového prostoru: | 505 l |
| Hmotnosti: |
| Pohotovostní hmotnost: | 2240 kg |
| Celková hmotnost: | 2720 kg |
| Hmotnost přívěsu nebržděného/bržděného: | 750/2100 kg |
| Zatížení střechy: | 100 kg |
| Motor: |
| Uspořádání/počet ventilů: | V12 65°/ 48 |
| ventilový rozvod: | DOHC, 4 ventily na válec |
| Objem/vrtání x zdih: | 5987 cm3/ 89,0 x 80,2 mm |
| Kompresní poměr: | 10,0:1 |
| Výkon: | 300 kw/ 408 k při 5200 ot/min |
| Krouticí moment: | 580 Nm při 3800 ot/min |
| Palivový systém: | vícebodové vstřikování Bosch LH-Jetronic |
| Pohoné ustrojí: |
| Uspořádání: | motor podélně, pohon zadních kol |
| Převodovka: | automatická, čtyřstupňová |
| převodové poměry: | 1: 3,87:1 2: 2,25:1 3: 1,44:1 4: 1,00:1 R: 5,59:1 |
| celkový převod: | 2,65:1 |
| Podvozek: |
| Karoserie: | čtyřdveřová, samonosná, ocelová |
| Přední náprava: | lichoběžník, dvě příčná ramena |
| Zadní náprava: | víceprvkové zavěšení, pět ramen |
| Brzdy vpředu/vzadu: | kotoučové s vnitřním chlazením/kotoučové s vnitřním chlazením |
| Rozměr brzd vpředu/vzadu: | 320 mm / 300 mm |
| Řízení: | šnekové s hydraulickým posilovačem/td> |
| převod řízení/počet otáček volantu: | 14,02:1/2,96 |
| průměr otáčení: | 11,66 m |
| Jízdní data: |
| Zrychlení: | 6,6 s |
| Maximální rychlost: | 250 km/h |
| Spotřeba: | při 90 km/h: 11,8 při 120 km/h: 13,7 l město: 20,7 |