BMW M3 E30 2.3 MT EU (1986)
Technické údaje
| Rozměry: |
| Délka: | 4360 mm |
| Šířka: | 1675 mm |
| Výška: | 1370 mm |
| Rozvor: | 2562 mm |
| Rozchod vpředu: | 1412 mm |
| Rozchod vzadu: | 1433 mm |
| Světlá výška: | mm |
| Objem palivové nádrže: | 70 l |
| Rozměr pneumatik: | 205/55 R15 |
| Objem zavazadlového prostoru: | 420 l |
| Hmotnosti: |
| Pohotovostní hmotnost: | 1165 kg |
| Celková hmotnost: | kg |
| Hmotnost přívěsu nebržděného/bržděného: | kg |
| Zatížení střechy: | kg |
| Motor: |
| označení motoru: | S14 |
| počet a uspořádání válců/počet ventilů: | 4 v řadě/ 16 |
| Objem/vrtání x zdih: | 2302 cm3/ 93,4 x 84 mm |
| Kompresní poměr: | 10,5:1 |
| Výkon: | 147 kw/ 200 k při 6750 ot/min |
| Krouticí moment: | 240 Nm při 4600 ot/min |
| Pohoné ustrojí: |
| Uspořádání: | motor vpředu podélně, pohon zadních kol, samosvorný diferenciál |
| Převodovka: | manuální pětistupňová |
| převodové poměry: | 1: 3,72:1 2: 2,40:1 3: 1,77:1 4: 1,26:1 5: 1,00:1 R: |
| celkový převod: | 4,10:1 |
| Podvozek: |
| Karoserie: | dvoudveřová, samonostná, ocelová |
| Přední náprava: | McPherson, jedno příčné rameno |
| Zadní náprava: | kyvná |
| Brzdy vpředu/vzadu: | kotoučové s vnitřním chlazením/kotoučové |
| Rozměr brzd vpředu/vzadu: | 280 mm/ 282 mm |
| Řízení: | hřebenové s hydraulickým posilovačem |
| převod řízení/počet otáček volantu: | / |
| průměr otáčení: | m |
| Jízdní data: |
| Zrychlení: | 6,7 s |
| Maximální rychlost: | 235 km/h |