Alfa Romeo 164 Twin Spark 2.0i 8v MT EDM (1987)
Technické údaje
| Rozměry: |
| Délka: | 4555 mm |
| Šířka: | 1760 mm |
| Výška: | 1400 mm |
| Rozvor: | 2660 mm |
| Rozchod vpředu: | 1515 mm |
| Rozchod vzadu: | 1488 mm |
| Světlá výška: | mm |
| Objem palivové nádrže: | 70 l |
| Rozměr pneumatik: | 185/70 VR 14 (na přání 195/60 VR 15) |
| Objem zavazadlového prostoru: | 504 l |
| Hmotnosti: |
| Pohotovostní hmotnost: | 1200 kg |
| Celková hmotnost: | 1625 kg |
| Hmotnost přívěsu nebržděného/bržděného: | 450/1300 kg |
| Zatížení střechy: | 100kg |
| Motor: |
| označení motoru: | Twin Spark |
| počet a uspořádání válců/počet ventilů: | 4 v řadě / 8 |
| ventilový rozvod: | DOHC, 2 ventily na válec |
| Objem/vrtání x zdih: | 1962 cm3/ 84 x 88,5 mm |
| Kompresní poměr: | 10,1:1 |
| Výkon: | 105 kw/143 k při 5800 ot/min |
| Krouticí moment: | 186 Nm při 4000 ot/min |
| Palivový systém: | vícebodové vstřikování Bosch Motronic ML 4.1 |
| Pohoné ustrojí: |
| Uspořádání: | Motor vpředu napříč, pohon předních kol |
| Převodovka: | pětistupňová manuální |
| převodové poměry: | 1: 3,75:1 2: 2,23:1 3: 1,52:1 4: 1,13:1 5: 0,93:1 R: 3,58:1 |
| celkový převod: | 3,42:1 |
| Podvozek: |
| Karoserie: | čtyřdveřový sedan, samonostná, ocelová |
| Přední náprava: | modifikovaný McPherson, jedno příčné rameno |
| Zadní náprava: | modifikovaný McPherson, jedno podélné a dvě příčná ramena |
| Brzdy vpředu/vzadu: | kotoučové s vnitřním chlazením/kotoučové |
| Rozměr brzd vpředu/vzadu: | 257 mm/251 mm |
| Řízení: | hřebenové s hydraulickým posilovačem |
| převod řízení/počet otáček volantu: | 16,0:1/ |
| průměr otáčení: | 11 m |
| Jízdní data: |
| Zrychlení: | 9,3 s |
| Maximální rychlost: | 210 km/h |
| Spotřeba l/100km: | při 90 km/h: 6,5 při 120 km/h: 8,5 ve městě: 10,0 |