Alfa Romeo 164 TD Super 2.5 8v MT EDM (1993)
Technické údaje
| Rozměry: |
| Délka: | 4665 mm |
| Šířka: | 1760 mm |
| Výška: | 1390 mm |
| Rozvor: | 2660 mm |
| Rozchod vpředu: | 1515 mm |
| Rozchod vzadu: | 1488 mm |
| Světlá výška: | mm |
| Objem palivové nádrže: | 70 l |
| Rozměr pneumatik: | 195/65 R15 91V |
| Objem zavazadlového prostoru: | 504 l |
| Hmotnosti: |
| Pohotovostní hmotnost: | 1510 kg |
| Celková hmotnost: | 2075 kg |
| Hmotnost přívěsu nebržděného/bržděného: | /1600 kg |
| Zatížení střechy: | 100kg |
| Motor: |
| označení motoru: | VM 32 |
| počet a uspořádání válců/počet ventilů: | 4 v řadě / 8 |
| ventilový rozvod: | OHV, 2 ventily na válec |
| Objem/vrtání x zdih: | 2499 cm3/ 92,0 x 94,0 mm |
| Kompresní poměr: | |
| Výkon: | 92 kw / 125 k při 4200 ot/min |
| Krouticí moment: | 294 Nm při 2000 ot/min |
| Palivový systém: | vstřikovací čerpadlo Bosch VE 4/10 |
| Pohoné ustrojí: |
| Uspořádání: | Motor vpředu napříč, pohon předních kol |
| Převodovka: | pětistupňová manuální |
| převodové poměry: | 1: 3,750:1 2: 2,176:1 3: 1:364:1 4: 0,971:1 5: 0,721:1 R: 3,545:1 |
| celkový převod: | 3,412:1 |
| Podvozek: |
| Karoserie: | čtyřdveřový sedan, samonostná, ocelová |
| Přední náprava: | modifikovaný McPherson, jedno příčné rameno |
| Zadní náprava: | modifikovaný McPherson, jedno podélné a dvě příčná ramena |
| Brzdy vpředu/vzadu: | kotoučové s vnitřním chlazením/kotoučové |
| Rozměr brzd vpředu/vzadu: | 281 mm/251 mm |
| Řízení: | hřebenové s hydraulickým posilovačem |
| převod řízení/počet otáček volantu: | 16,0:1/ |
| průměr otáčení: | 11 m |
| Jízdní data: |
| Zrychlení: | 10,8 s |
| Maximální rychlost: | 202 km/h |
| Spotřeba l/100km: | při 90 km/h: 5,2 při 120 km/h: 6,8 ve městě: 8,5 |