Alfa Romeo 164 Q4 3.0i 24v MT EU (1993)
Technické údaje
| Rozměry: |
| Délka: | 4555 mm |
| Šířka: | 1760 mm |
| Výška: | 1356 mm |
| Rozvor: | 2660 mm |
| Rozchod vpředu: | 1532 mm |
| Rozchod vzadu: | 1506 mm |
| Světlá výška: | mm |
| Objem palivové nádrže: | 75 l |
| Rozměr pneumatik: | 205/55 ZR 16 |
| Objem zavazadlového prostoru: | 410 l |
| Hmotnosti: |
| Pohotovostní hmotnost: | 1680 kg |
| Celková hmotnost: | 2165 kg |
| Hmotnost přívěsu nebržděného/bržděného: | 600/1500 kg |
| Zatížení střechy: | 100kg |
| Motor: |
| označení motoru: | Twin Spark |
| počet a uspořádání válců/počet ventilů: | V6 60° / 24 |
| ventilový rozvod: | DOHC, 4 ventily na válec |
| Objem/vrtání x zdih: | 2959 cm3/ 93 x 72,6 mm |
| Kompresní poměr: | 10,0:1 |
| Výkon: | 170 kw / 232 k při 6300 ot/min |
| Krouticí moment: | 280 Nm při 5000 ot/min |
| Palivový systém: | vícebodové vstřikování Bosch Motronic M3.7 |
| Pohoné ustrojí: |
| Uspořádání: | Motor vpředu napříč, pohon všech kol |
| Převodovka: | šestistupňová manuální |
| převodové poměry: | 1: 3,769:1 2: 2,333:1 3: 1,680:1 4: 1,290:1 5: 1,030:1 6: 0,837:1 R: 3,720:1 |
| celkový převod: | přední: 3,882:1 zadní: 3,153:1 |
| Podvozek: |
| Karoserie: | čtyřdveřový sedan, samonostná, ocelová |
| Přední náprava: | modifikovaný McPherson, jedno příčné rameno |
| Zadní náprava: | modifikovaný McPherson, jedno podélné a jedno příčné ramneo |
| Brzdy vpředu/vzadu: | kotoučové s vnitřním chlazením/kotoučové s vnitřním chlazením |
| Rozměr brzd vpředu/vzadu: | 281 mm/257 mm |
| Řízení: | hřebenové s hydraulickým posilovačem |
| převod řízení/počet otáček volantu: | 16,0:1 |
| průměr otáčení: | 13 m |
| Jízdní data: |
| Zrychlení: | 7,5 s |
| Maximální rychlost: | 240 km/h |
| Spotřeba l/100km: | při 90 km/h: 8,1 při 120 km/h: 10,1 ve městě: 15,8 |